Studiesalg.dk
Studiebog: Le nouveau petit Robert

Le nouveau petit Robert – dictionnaire alphabétique et analogique de la langue française

Af Paul Robert, Alain Rey og Josette Rey-Debove
Lige nu kan du købe "Le nouveau petit Robert" af Paul Robert og Alain Rey til kun 300,00 kr. Bogen du ser her er brugt, og i perfekt stand. Vi har i øjeblikket kun et enkelt eksemplar til salg af "Le nouveau petit Robert", så slå til mens du kan!
ISBN13:
9782849026588
Udgave:
2009
Stand:
Mona 300,00 kr.
Verificeret sælger Levering

Leveringstiden afhænger af, hvornår sælger har mulighed for at sende pakken. De fleste pakker afsendes inden for 1-2 dage.

Du har mulighed for at skrive til sælger og forespørge hurtig afsendelse, efter du har lagt bestillingen.

· 39,00 kr.
Din indkøbskurv

Produktdetaljer

Forlag:
Editions Le Robert
Udgivelsesår:
2009
Format:
Hæftet
Sprog:
ISBN13:
9782849026588
ISBN10:
2849026581

Relevante uddannelser

Beskrivelse

"Le nouveau petit Robert: dictionnaire alphabétique et analogique de la langue française" fra 2009 er et uundværligt referenceværk, der leverer en uovertruffen beskrivelse af det franske sprog. Værket, som er udgivet af Editions Le Robert og skrevet af Paul Robert, Alain Rey og Josette Rey-Debove, indeholder 60.000 ord, der dækker sprogets nyeste udviklinger. Dertil kommer 300.000 betydninger illustreret med eksempler samt dybdegående information om etymologi, retskrivning, udtale, faste udtryk og homonymer. Ordbogen er beriget med hele 34.000 citater fra klassisk og moderne litteratur, sange og filmdialoger. Et omfattende netværk af krydshenvisninger gør det nemt at udforske synonymer, modsætninger og analogier, hvilket gør opslagsværket utroligt righoldigt. Med den medfølgende cd-rom (til PC og MAC) får man hele 2009-udgaven i digitalt format med specifikke og eksklusive tilføjelser. Dette inkluderer 1.200 forfatterbiografier, samtlige bøjningsformer og lydudtale af 16.000 svære ord. Fuld hypertekst-navigation lader dig springe øjeblikkeligt fra ord til ord, mens den avancerede søgemaskine giver mulighed for at udforske det franske sprog på helt nye måder gennem søgninger på citater, rim og ordspil.

Flere annoncer fra samme sælger

Vis alle

Andre kiggede også på

Nem og tryg handel

Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.

4.9 Fremragende

Bekræftet identitet

Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.

Hurtig og sikker bestilling

Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.

Nemt at sælge

Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.

I samarbejde med
Vares stand
Her kan du læse mere om hvordan en vares stand er defineret.
  • Perfekt stand

    Perfekt stand

    Bogen har ingen, eller kun få, ubetydelige tegn på at have været anvendt. Ingen noter, skrammer eller pletter.

  • God stand

    God stand

    Ingen fejl eller mangler, der har betydning for bogens anvendelse. Overstregninger kan forekomme, men al skrift er synlig.

  • Slidt stand

    Slidt stand

    Tydeligt slidt, og kan måske have væsentlige defekter som løssrevne sider, eller kuglepensnoter.

Vælg blandt annoncer
Le nouveau petit Robert - 2009
  • Le Nouveau Petit Robert, Paul Robert, 9782849026588
    Sælger:
    Mona 
    Stand:
    Perfekt stand
    Pris:
    300,00 kr.
    Nuværende annonce