Skulle det være noget særligt
Spar 78% -78%

Skulle det være noget særligt

Af Kurt Klaudi Klausen
ISBN13:
9788775538508
Udgave:
1. udgave
Stand:
Bemærkning fra sælger:
Som ny
Vejledende salgspris 434,95 kr.
H.  95,00 kr.
Verificeret sælger Levering (1-7 dage)   39,00 kr.
Din indkøbskurv

Produktdetaljer

Forfatter:
Kurt Klaudi Klausen
Forlag:
-
Udgave:
1
ISBN13:
9788775538508
ISBN10:
8775538504

Beskrivelse

I "Skulle det være noget særligt?" præsenterer Kurt Klaudi Klausen en dybdegående analyse af organisation og ledelse i den offentlige sektor. Bogen kaster lys over, hvordan ledelsesopgaver i det offentlige adskiller sig fra dem i privat erhvervsliv, og den problematiserer overførslen af modeller, teorier og metoder uden videre. Med et nuanceret og realistisk blik udfolder Klausen de centrale problemområder og brændpunkter, som kendetegner ledelsesdebatten i offentlige institutioner. Værket giver læseren et solidt overblik over de særlige udfordringer, der følger med at lede i en offentlig organisation, og gør det klart, at en målrettet tilgang er essentiel for at håndtere den komplekse virkelighed i det offentlige landskab.

Flere annoncer fra samme sælger

Andre kiggede også på

Nem og tryg handel

Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.

4.7 Fremragende

Bekræftet identitet

Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.

Hurtig og sikker bestilling

Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.

Nemt at sælge

Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.

I samarbejde med
SafePay Nordic
Vares stand
Her kan du læse mere om hvordan en vares stand er defineret.
  • Perfekt stand

    Perfekt stand

    Bogen har ingen, eller kun få, ubetydelige tegn på at have været anvendt. Ingen noter eller pletter.

  • God stand

    God stand

    Ingen fejl eller mangler, der har betydning for bogens anvendelse. Overstregninger kan forekomme, men al skrift er synlig.

  • Slidt stand

    Slidt stand

    Tydeligt slidt, og kan måske have væsentlige defekter som løssrevne sider, eller kuglepensnoter.

Vælg blandt annoncer
Skulle det være noget særligt? - 1. udgave, 2001
  • Skulle det være noget særligt
    Sælger:
    H. 
    Stand:
    Perfekt stand
    Bemærkning:
    Som ny
    Pris:
    95,00 kr.
    Nuværende annonce