Studiesalg.dk
Spar 57% -57%

Dialogisk læsning i teori og praksis

Lige nu kan du købe "Dialogisk læsning i teori og praksis" af Stig Broström og Jette Løntoft til kun 155,00 kr. Du sparer hele 57% af nyprisen! Bogen du ser her er brugt, og i perfekt stand. Vi har i øjeblikket kun et enkelt eksemplar til salg af "Dialogisk læsning i teori og praksis", så slå til mens du kan!
ISBN13:
9788772817750
Udgave:
1. udgave, 2012 Bemærk: Findes i nyere udgave
Stand:
Bemærkning fra sælger:
Vil du styrke børns sprog, ordforråd og koncentration gennem højtlæsning? 📖✨Dette er den ultimative grundbog og klassiker til pædagogstudiet og pædagogisk praksis. Bogen kombinerer solid forskning med helt konkrete anvisninger til, hvordan du forvandler en almindelig læsestund til en levende, sprogudviklende samtale med børnene
Vejledende salgspris 358,00 kr.
Caroline 155,00 kr.
Verificeret sælger Levering (1-7 dage)   39,00 kr.
Din indkøbskurv

Produktdetaljer

Forlag:
Dafolo
Udgave:
1
Udgivelsesår:
2012
ISBN13:
9788772817750
ISBN10:
8772817755

Beskrivelse

"Dialogisk læsning i teori og praksis" af Stig Broström og Jette Løntoft giver et inspirerende indblik i, hvordan billedbøger kan anvendes som et redskab i det pædagogiske arbejde. Bogen fokuserer på, hvordan oplæsning kan udvikle sprog og styrke børns læring gennem en interaktiv tilgang. Med en kombination af teori og konkrete, praktiske teknikker viser forfatterne, hvordan dialogisk læsning kan gøre læseoplevelsen til en dynamisk og lærerig aktivitet. Bogen er derfor en værdifuld ressource for både erfarne pædagoger og studerende, som ønsker at fremme børns sproglige udvikling gennem engageret oplæsning.

Flere annoncer fra samme sælger

Vis alle

Andre kiggede også på

Nem og tryg handel

Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.

4.9 Fremragende

Bekræftet identitet

Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.

Hurtig og sikker bestilling

Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.

Nemt at sælge

Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.

I samarbejde med
Vares stand
Her kan du læse mere om hvordan en vares stand er defineret.
  • Perfekt stand

    Perfekt stand

    Bogen har ingen, eller kun få, ubetydelige tegn på at have været anvendt. Ingen noter, skrammer eller pletter.

  • God stand

    God stand

    Ingen fejl eller mangler, der har betydning for bogens anvendelse. Overstregninger kan forekomme, men al skrift er synlig.

  • Slidt stand

    Slidt stand

    Tydeligt slidt, og kan måske have væsentlige defekter som løssrevne sider, eller kuglepensnoter.

Vælg blandt annoncer
Dialogisk læsning i teori og praksis - 1. udgave, 2012
  • Dialogisk læsning i teori og praksis, Stig Broström, Jette Løntoft, 9788772817750
    Sælger:
    Caroline 
    Stand:
    Perfekt stand
    Bemærkning:
    Vil du styrke børns sprog, ordforråd og koncentration gennem højtlæsning? 📖✨Dette er den ultimative grundbog og klassiker til pædagogstudiet og pædagogisk praksis. Bogen kombinerer solid forskning med helt konkrete anvisninger til, hvordan du forvandler en almindelig læsestund til en levende, sprogudviklende samtale med børnene
    Pris:
    155,00 kr.
    Nuværende annonce