"Produktionsstyring: tankegange, begreber og modeller" af Aage U. Michelsen præsenterer et omfattende overblik over de udviklede metoder til at styre produktionsprocesser, både i den traditionelle forstand og i en moderne kontekst. Bogen belyser, hvordan produktion i dag ikke kun handler om fremstilling af fysiske produkter, men også om design, udvikling og levering af service og information. Med et solidt fundament i kendte principper som Lean, Six Sigma og Total Productive Maintenance, illustrerer bogen, hvordan disse tilgange kan anvendes bredt på tværs af forskellige brancher. Det teoretiske grundlag kombineres med praktiske eksempler, der gør stoffet lettilgængeligt for både studerende og praktikere, der arbejder med effektivisering af produktionen. Bogen undgår kompliceret matematik og fokuserer i stedet på klar formidling af konceptuelle modeller og konkrete metoder. Med sine 430 sider er dette værk en værdifuld ressource, der bidrager til en dybere forståelse af moderne produktionsstyring, som både teoretiske studier og praktiske anvendelser kan drage fordel af.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.