"Nu får jeg det til –" er en lærerhenvendt flergangsbog, der målrettet understøtter den specialpædagogiske matematikundervisning. Bogen bygger på forskning, som viser, at tidlig indsats kan øge elevernes chancer for at mestre matematik. Den henvender sig til lærere med elever, der har behov for ekstra støtte, og tilbyder praktiske redskaber og strategier, der kan implementeres i hverdagen. Gennem bogens kapitler belyses centrale temaer vedrørende matematikvanskeligheder. Læreren guides til at genkende kendetegn, undersøge og kortlægge elevens situation, samt til at integrere matematik i det daglige undervisningsmiljø. Desuden får emner som motivation og inddragelse af forældre en central plads, så hvert kapitel kan indgå som en selvstændig ressource i lærerteamet.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.