Marianne Williamson tager udgangspunkt i A Course in Miracles, et selvstudium i spirituel psykoterapi, og beskriver kærlighed som en vej til indre fred. Hun undersøger, hvordan frygt, konkurrence og følelsen af utilstrækkelighed kan skygge for den kærlighed og kreativitet, hun mener er naturlige anlæg hos mennesket. Guiden inviterer til at udfordre indlærte forestillinger om livet og bruge kærlighed i mødet med hverdagens problemer. Relationer, arbejde og helbred danner områder for denne psykologiske og følelsesmæssige proces.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor købere og sælgere i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.