4. udgave (2015) af Interaction Design: Beyond Human-Computer Interaction af Jennifer Preece, Helen Sharp og Yvonne Rogers er en klassiker inden for interaktionsdesign og HCI. Bogen giver et solidt, tværfagligt udgangspunkt for alle, der ønsker at forstå og udvikle brugercentrerede digitale løsninger. Gennem praktiske eksempler og en procesorienteret tilgang præsenteres principper og metoder inden for interaktionsdesign, informationsdesign, webdesign og ubiquitous computing. Forfatterne viser ikke kun, hvad der gør en digital oplevelse god, men også præcis hvordan teorien omsættes til virkelighed. Det tilhørende onlineunivers tilbyder omfattende undervisningsmaterialer såsom kapitelslides, kommentarer til øvelser og dybdegående case-studier udarbejdet af forskere og praktikere i feltet.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.