På mellemtrinnet handler læseundervisningen ikke længere kun om at lære at læse, men om at læse for at lære. I "Gode læsestrategier på mellemtrinnet" får man en grundig indføring i, hvordan man bedst muligt understøtter elevernes møde med tekst. Vigdis Refsahl og Øistein Anmarkrud præsenterer en række effektive strategier, der hjælper eleverne med at udvikle deres forståelse og engagere sig dybere i de faglige emner. Bogen fremhæver vigtigheden af at se arbejdet med læsestrategier, elevernes forforståelse og læsemotivation som et samlet pædagogisk værktøj. Med klare oversigter og praktiske eksempler er denne bog et værdifuldt redskab for alle, der arbejder med børns læseudvikling på mellemtrinnet.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.