I Globalisering på vrangen stilles vi over for en dybdegående undersøgelse af de forandringsprocesser, der har præget vores verden siden efterkrigstiden. Lars Bo Kaspersen sætter sit analytiske blik på, hvordan globalisering ændrer økonomiske, politiske og kulturelle strukturer, og hvordan disse ændringer påvirker vores tankegang og samfund. Bogen rejser centrale spørgsmål om, hvorvidt nutidens radikale transformationer udelukkende kan forstås gennem globaliseringens linse, eller om andre begrebsrammer kan bidrage til vores forståelse. Gennem en detaljeret diskussion af de komplekse dynamikker i moderne samfund inviterer forfatteren læseren til at reflektere over de langsigtede konsekvenser af denne globale udvikling.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.