* Plusbog medlemspris. Få 7 dages gratis medlemsskab uden binding.
I "Er der evidens for evidens?" udforsker Ditte Dalum Christoffersen, hvordan evidensbegrebet, der oprindeligt stammer fra medicinsk videnskab, i dag anvendes på tværs af politik, forskning og praksis. Forfatteren kaster et kritisk blik på, hvordan evidens benyttes til både at udvikle og kontrollere institutionelle processer, og stiller dermed skarpt på de underliggende teoretiske forudsætninger. Gennem en grundig undersøgelse af evidensens anvendelsesmuligheder og metodologiske konsekvenser skaber bogen et fundament for refleksion over, hvordan vi bedst kan forstå og implementere evidensbaseret praksis. Med en nysgerrighed, der både omfavner teoretiske perspektiver og praktiske implikationer, udfordrer Christoffersen læseren til at overveje, om der i sandhed er evidens for den evidens, der bruges til at forme vores samfund.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.