Leveringstiden afhænger af, hvornår sælger har mulighed for at sende pakken. De fleste pakker afsendes inden for 1-2 dage.
Du har mulighed for at skrive til sælger og forespørge hurtig afsendelse, efter du har lagt bestillingen.
I "Alle unge vil gerne lykkes: Refleksioner over unges dannelse og efterskoleliv" præsenterer Jan Dufke og hans medforfatter et aktuelt opråb om at genindføre dannelsen i det danske uddannelsessystem. Begge forfattere er efterskoleforstandere og deler en grundlæggende overbevisning om, at alle unge rummer et dybtfølt ønske om at åbne sig for fremtiden og lykkes med livet gennem meningsfulde relationer. Bogen peger på, at mere traditionel uddannelse ikke i sig selv er tilstrækkeligt for at indfri de unges drømme. Forfatterne argumenterer for, at der er brug for en dannelse, som skaber livsduelige og hele mennesker. Målet er at fremelske empatiske individer, der handler ud fra stærke værdier frem for stramme regelsæt, og som naturligt tager ansvar for deres fællesskaber og verden omkring dem. Gennem værdimæssige analyser og personlige refleksioner, der underbygges af konkrete eksempler og oplevelser fra forfatternes egne skoler, sættes der ord på vigtigheden af unges udvikling. Bogen fungerer samtidig som en varm hyldest til den særlige danske efterskoleform og dens unikke dannelsestradition - en tradition, der ikke blot vækker stolthed herhjemme, men som også møder en stigende interesse fra omverdenen.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.