Mere om medier
Spar 48% -48%

Mere om medier

Af Lisa Marie Henderson
ISBN13:
9788779965553
Udgave:
1. udgave
Stand:
Bemærkning fra sælger:
Ubrugt.
Vejledende salgspris 209,95 kr.
Kristin  110,00 kr.
Verificeret sælger Levering (1-7 dage)   39,00 kr.
Din indkøbskurv

Produktdetaljer

Forfatter:
Lisa Marie Henderson
Forlag:
-
Udgave:
1
ISBN13:
9788779965553
ISBN10:
8779965555

Beskrivelse

I "Mere om medier" præsenteres eleverne for en dybdegående udforskning af mediernes verden – fra klassiske former til den digitale tidsalder. Bogen engagerer eleverne i at undersøge, hvordan medier påvirker vores kommunikation og hverdag, mens de lærer om mediebegrebets udvikling og historiske sammenhænge. Gennem praktiske øvelser og analyser af diverse medieproduktioner får eleverne mulighed for både at reflektere over, hvordan medier konstrueres, og eksperimentere med egne udtryk inden for blandt andet computerspil, nyheder, film og digitale præsentationer. Denne udgave fra Dansklærerforeningen er et værdifuldt redskab, der inspirerer til en nuanceret forståelse af vores medieverden.

Flere annoncer fra samme sælger

Andre kiggede også på

Nem og tryg handel

Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.

4.7 Fremragende

Bekræftet identitet

Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.

Hurtig og sikker bestilling

Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.

Nemt at sælge

Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.

I samarbejde med
SafePay Nordic
Vares stand
Her kan du læse mere om hvordan en vares stand er defineret.
  • Perfekt stand

    Perfekt stand

    Bogen har ingen, eller kun få, ubetydelige tegn på at have været anvendt. Ingen noter eller pletter.

  • God stand

    God stand

    Ingen fejl eller mangler, der har betydning for bogens anvendelse. Overstregninger kan forekomme, men al skrift er synlig.

  • Slidt stand

    Slidt stand

    Tydeligt slidt, og kan måske have væsentlige defekter som løssrevne sider, eller kuglepensnoter.

Vælg blandt annoncer
Mere om medier - 1. udgave, 2012
  • Mere om medier
    Sælger:
    Kristin 
    Stand:
    Perfekt stand
    Bemærkning:
    Ubrugt.
    Pris:
    110,00 kr.
    Nuværende annonce