Medieeksperimenter – visuel læring og it byder undervisere inden for billedkunst og andre fag velkommen til en inspirerende tilgang, hvor it og visuel kultur bliver integreret i undervisningen. Bogen præsenterer en række konkrete undervisningsforløb, der opfordrer eleverne til at udforske og skabe visuelle udtryk. Gennem praktiske øvelser og kreative aktiviteter lærer eleverne at anvende it som et naturligt redskab i deres arbejde, hvilket giver dem mulighed for at kombinere digitale medier med kunstnerisk praksis. Medieeksperimenter er en engagerende og alsidig ressource, der understøtter læring og innovation i klasseværelset.
Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med
hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra
betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.
Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.
Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.
Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.