Medieeksperimenter

Medieeksperimenter

Af Trine Woller Johansson, Marlene Muhlig
ISBN13:
9788779964723
Udgave:
1. udgave, 2011
Stand:
Vejledende salgspris 39,95 kr.
Dorte  56,00 kr.
Verificeret sælger Levering (1-7 dage)   39,00 kr.
Din indkøbskurv

Produktdetaljer

Forfatter:
Trine Woller Johansson, Marlene Muhlig
Forlag:
-
Udgave:
1
Udgivelsesår:
2011
ISBN13:
9788779964723
ISBN10:
8779964729

Beskrivelse

Medieeksperimenter – visuel læring og it byder undervisere inden for billedkunst og andre fag velkommen til en inspirerende tilgang, hvor it og visuel kultur bliver integreret i undervisningen. Bogen præsenterer en række konkrete undervisningsforløb, der opfordrer eleverne til at udforske og skabe visuelle udtryk. Gennem praktiske øvelser og kreative aktiviteter lærer eleverne at anvende it som et naturligt redskab i deres arbejde, hvilket giver dem mulighed for at kombinere digitale medier med kunstnerisk praksis. Medieeksperimenter er en engagerende og alsidig ressource, der understøtter læring og innovation i klasseværelset.

Flere annoncer fra samme sælger

Andre kiggede også på

Nem og tryg handel

Studiesalg.dk er en markedsplads hvor studerende i hele landet kan handle direkte med hinanden.
Vores betalingsystem sikrer, at du både som køber og sælger er beskyttet, i alt lige fra betaling, forsendelse og godkendelse af bøgerne.

4.7 Fremragende

Bekræftet identitet

Vi kræver MitID verificering af både sælger og køber. Dette er med til at sikre begge parter en god oplevelse og undgå svindel af enhver art.

Hurtig og sikker bestilling

Betal online med MobilePay. Vi opbevarer betalingen, og udbetaler først pengene til sælger når bøgerne er leveret og godkendt.

Nemt at sælge

Sælg nemt dine bøger videre når du ikke længere har brug for dem. Med vores web-app er det nemt at scanne stregkoder og tage billeder af dine bøger.

I samarbejde med
SafePay Nordic
Vares stand
Her kan du læse mere om hvordan en vares stand er defineret.
  • Perfekt stand

    Perfekt stand

    Bogen har ingen, eller kun få, ubetydelige tegn på at have været anvendt. Ingen noter, skrammer eller pletter.

  • God stand

    God stand

    Ingen fejl eller mangler, der har betydning for bogens anvendelse. Overstregninger kan forekomme, men al skrift er synlig.

  • Slidt stand

    Slidt stand

    Tydeligt slidt, og kan måske have væsentlige defekter som løssrevne sider, eller kuglepensnoter.

Vælg blandt annoncer
Medieeksperimenter - 1. udgave, 2011
  • Medieeksperimenter
    Sælger:
    Dorte 
    Stand:
    God stand
    Pris:
    56,00 kr.
    Nuværende annonce